Wynajem długoterminowy mieszkań – czy to się opłaca?

                          Wynajem długoterminowy nieruchomości – zyski, koszty prowizje,

Wynajem długoterminowy mieszkań

Rynek najmu w Polsce.

Pandemia Covid-19 uderzyła w rynek nieruchomości i pozbawiła wielu właścicieli nieruchomości źródeł stabilnego, przewidywalnego zysku. Wbrew oczekiwaniom właścicieli wiele dochodowych dotychczas nieruchomości pozostało pustych generując straty. Właśnie w tym okresie zyski liczyli właściciele, którzy stawiali na najem długoterminowy. Na wynajmie zwykłego mieszkania można zarobić od 14 000 do nawet 70 000 zł rocznie. Policzalne i pewne zyski w czasie skłoniły inwestorów do zwiększanie ilości posiadanych mieszkań.  Sporo grupa inwestorów postanowiła również zautomatyzować rynek najmu i samemu przenieść się za granicę. Nieruchomości stały się wdzięcznym środkiem do regularnego generowania pasywnego dochodu w czasie.

Zmiany na rynku mieszkaniowym w pandemii.

Pojawianie się nagle pandemii uderzyło w wynajem oparty na ruchu turystycznym, wynajem dla studentów oraz w wynajem poszczególnym pokoi w mieszkaniach. Wraz z pojawiającą się coraz większą ilością mieszkań na wynajem spadła jego rentowność jedna nie dotyczyła ona wszystkich mieszkań. Mieszkania opracowane na najem długoterminowy zaczęły cieszyć się większym zainteresowaniem na rynku, zwłaszcza te bardziej przestronne – przystosowane do home-office. W wielu przypadkach najemcy nie tylko przedłużali umowy, ale sami jednocześnie podnosili standard mieszkania lub dokupowali dodatkowe wyposażenie. Dobrze dopracowane wnętrza stały się bardzo pożądane na rynku nieruchomości. Zyski z takich mieszkań okazały się najbardziej pewne i przewidywalne w czasie.  Po dużej obniżce stóp procentowych w całym 2020 roku mieszkania pod wynajem okazały się najbardziej pożądaną na rynku inwestycją. Doprowadziło to do znacznej podwyżki cen nieruchomości na rynku.

Ceny mieszkań – czy wynajem ciągle się opłaca?

Wzrost cen na rynku nieruchomości nie doprowadził do drastycznego spadku cen wynajmu nieruchomości. Co więcej na rynku zaczęło pojawiać się dużo więcej okazji cenowych związanych z szybką sprzedażą oraz mieszkań do remontu poniżej wartości rynkowej. Współpracując z dobrym agentem inwestor jest w stanie nadal pozyskiwać atrakcyjne oferty na rynku nieruchomości w dobrych cenach oraz utrzymać najem dugoterminowo.  Dobrze opracowane mieszkania nie tylko drożej się wynajmują, ale też najemcy mieszkają w nich dużo dłużej, niż na innych  nieruchomościach. Jak przygotować mieszkanie do wynajmu długoterminowego? Kto wynajmuje mieszkania na dłuższy okres czasu?  Ile kosztuje obsługa agencji nieruchomości w dużym mieście?  Zobacz więcej informacji w naszym partnerskim serwisie:  Wynajem mieszkania na długi okres. Najpopularniejsze w serwisie: Nowoczesny salon 2021 – trendy w projektowaniu. Biało – złota łazienka – jak zaprojektować w każdym wnętrzu?

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.