Nowoczesne kuchnie pod wymiar - projekty, inspiracje , przykłady.

Nowoczesne kuchnie – inspiracje & aranżacje.

                                                      Projektowanie kuchni od podstaw.

Projektowanie nowoczesnej kuchni powinno łączyć w sobie ergonomię, praktyczność, estetykę oraz spójność z wnętrzem. Sama kuchnia jest drogim meblem, który rzadko zmienia się w mieszkaniu dlatego warto szczegółowo zaplanować jej budowę w szczególności:

  • plan przyłączy i instalacji potrzebnych do jej budowy,
  • wydzielenie poszczególnych stref
  • ogólny zarys, powierzchnie i kubaturę szafek,

Dobrze zaprojektowana kuchnia pełni funkcję reprezentacyjną, użyteczną i jest miejscem spotkań.Projektując kuchnie warto skorzystać z usług projektanta lub architekta wnętrz. Pozwoli to na uniknięcie typowych błędów konstrukcyjnych oraz niedostosowania projektu do rozmiarów pomieszczenia. To ważne kwestia gdyż najczęściej klienci chcą skopiować jakiś projekt z portalu społecznościowego lub katalogu gdzie prezentowane są kilkunastometrowe kuchnie amerykańskie.
Projekt kuchni warto dopasować do tylu życia. Młode osoby często montują kuchnie z wyspą, barkiem i hokerami. Rodziny z dziećmi preferują bardziej zwartą zabudowę, gdzie będzie miejsce również na duży stół i kilka krzeseł.
Obecnie modne są dwa typy kuchni: kuchnia na jednej ścianie (jednorzędowa) oraz kuchnia w kształcie litery L. Kuchnie jednorzędowe (układ w linii) świetnie spisują się w małych pomieszczeniach oraz w salonach typu open pace.
Kuchnia w literę L ma dodatkową powierzchnię użytkową i jest bardziej pojemna. Pozwala także na dostawienie krzeseł i dodatkowego oświetlenia.

Projektowanie kuchni: o czym pamiętać – poradnik online.

Kuchnie można opracować według standardowych rozmiarów mebli (30, 45, 60 cm) lub wykonać pod wymiar (dosłownie co do mm). Różnica w cenie jest znaczna ale faktem jest, że kuchnie pod wymiar są dużo ładniejsze, bardziej praktyczne i zwyczajnie lepiej się prezentują. Są również bardzo dobrym pomysłem w małych mieszkaniach i pomieszczeniach (jest wiele możliwości aranżacji i przycięcia mebli dokładnie do nietypowych wymiarów pomieszczenia).
Czas realizacji kuchni pod wymiar to około 6 tygodni dlatego opracowując jej budowę warto działać z wyprzedzeniem czasowym. Montaż kuchni jest realizowany przez specjalne firmy i trwa od 1 do 5 4 dni w przypadku bardziej zaawansowanych projektów architektonicznych.
Sprzęty do kuchni dobierane są jako wolnostojące lub pod zabudowę (droższa opcja). Niewątpliwie sprzęt AGD wbudowany w kuchnie lepiej się prezentuje jednak trzeba pamiętać że serwis takich urządzeń lub ponowny zakup mogą być kosztowniejsze (ponadto w przypadku awarii trzeba znaleźć model o identycznych rozmiarach).Obecnie na rynku występuję cała gama urządzeń dedykowanych do kuchni w tym te specjalnie pomniejszone (np. zmywarki 45cm lub pralki pod zabudowę).
Na całkowity koszt kuchni wpływ mają również : marka i rodzaj sprzętu AGD, ilość kontaktów, przyłączy i punktów świetlnych, rodzaj materiałów używanych do produkcji. Świetnym dodatkiem do kuchni są płytki z nadrukiem na jej tylnej ścianie lub powierzchnia wykonana z płytek ceramicznych.
Poniżej przedstawiamy najmodniejsze obecnie projekty kuchni (wraz z linkami do projektantów).

Biała lakierowana kuchnia – przykład.

Kuchnia opracowana na jednej ścianie z zabudową pod sam sufit. Fronty białe lakierowane.Tył – płytka z nadrukiem czarna. Z przodu niewielka wyspa z oświetleniem.Świetnie dobrana grafika Nowego Jorku oraz ozdobne oświetlenie (lampa: zwisająca ozdobna- zdjęcie poniżej). Kuchnia jednorzędowa – idealnie nadaje się do salonów z aneksem kuchennym.

biała lakierowana kuchnia

Nowoczesna kuchnia z designerską lampą.

Świetny projekt kuchni wykonanej w niewielkiej wnęce. Jasne lakierowane fronty.Podświetlona diodami Leed. Z przodu designerska lampa umieszczona nad blatem.Przykład niewielkiej kuchni ale bardzo funkcjonalnej i przyjemnej dla oka.

nowoczesna kuchnia

Kuchnia czarno biała – jednorzędowa.

Popularny projekt biało – czarnej kuchni. Konstrukcja jednorzędowa z zabudowanymi meblami.

kuchnia jednorzędowa - czarno biała 4m

Kuchnia jednorzędowa to popularne rozwiązanie w salonach gdzie właścicielom zależy na jak największej powierzchni użytkowej. Wbudowana w ścianę z lakierowanymi zabudowami świetnie wkomponowuje się w bryłę salonu.
 Wybierając kuchnie jednorzędową warto postawić na zabudowę do samego sufitu – zwiększamy w ten sposób powierzchnię użytkową i funkcjonalność kuchni. Pięknie wyglądają białe i czarne lakierowane
kuchnie (zwłaszcza jeśli dodamy do tego płytę  z nadrukiem lub ładny lacobel). Kuchnia jednorzędowa
jest również nieco tańsza niż duże meble w kształcie litery L.Zobaczcie przykład poniżej: 

kuchnia jednorzędowa - biała lakierowana

Szara kuchnia w salonie.
Mieszkania aranżowane w szarym kolorze są obecnie bardzo modne. Poniżej przedstawiamy przykładowy projekt kuchni idealnie dostosowany do takiego wnętrza.

Autor projektu: Pracownia autorska Laura Kozak:https://projektywnetrz-kozak.pl/
Przykład kuchni umieszczonej dwustronnie, zabudowa pod sam sufit. Blat wykonany z kamienia.Jej dużym atutem są liczne szafki i półki. Dzięki dużej powierzchni zabudowy kuchnia jest bardzopojemna i bardzo praktyczna.

Poniżej kuchnia stylu skandynawskim. Jasna podłoga (płytki imitujące drewno), jasne ściany, biała kuchnia z lakierowanymi meblami. Dla kontrastu dodano czarny blat wykonany z konglomeratu.Tył kuchni (fartuch) wykonano ze specjalnych płytek i podświetlono leedami.
Kuchnia z blatem granitowym.
Przykład nietypowej kuchni wykonanej od podstaw pod wymiar. Kuchnia z lakierowanymi frontami. Jej centralny elementem jest podwójny blat granitowy o długości ponad 4m. Tył kuchni wykonano z szkła podświetlonego leedami.

kuchnia z blatem granitowym

Kuchnia w domu – projekty architektoniczne.

Luksusowa kuchnia w nowoczesnym domu.

Kuchnia projektowana na wymiar. Wykonana z wysokiej jakości materiałów architektonicznych oraz sprzętu AGD. Podobnie jak w projekcie poniżej jej centralną częścią jest duża wyspa z nowoczesnym okapem oraz dobrze dobrana zabudowa. Całość świetnie podświetlona punktowym oświetleniem. Drogi, ale bardzo efektowny projekt architektoniczny kuchni na wymiar.

luksusowa kuchnia z okapem
luksusowa kuchnia z wyspą

Kuchnia z wyspą – projekt architektoniczny.

Bardzo ciekawy projekt dużej kuchni w domu jednorodzinnym. Jej centralnym elementem jest wyspa o powierzchni 7m2.
Pod nią zestaw wysuwanych szuflad (z dwóch stron) razem z podświetleniem. Nad kuchnią znajduje się podświetlony okap oraz dodatkowe punktowe oświetlenie. W zabudowie dwustronna lodówka, piekarnik , zmywarka oraz mały piec elektryczny.

Fronty wykonane z lakierowanego drewna. Blat wykonany ze specjalnego granitu bardzo dobrze odbija światło wewnątrz salonu. Dzięki zastosowaniu nowoczesnych prowadnic firmy Blum wszystkie szuflady i półki otwierają się niezwykle płynnie.

ekskluzywna kuchnia w domu

Biała kuchnia w nowoczesnej willi (domu).

Projekt pięknej białej kuchni z luksusowej willi. Kuchnia z wyspą i piękną białą lampa. Meble na wysoki połysk. Świetny dodatkiem do niej jest biała mozaika na bocznej i tylnej ścianie. Sprzęty kuchenne zamontowane wewnątrz zabudowy. Całość podświetlona oświetleniem leedowym. Idealnie komponuje się z jasnym przestronnym salonem.

biała kuchnia w domu

Kuchnia w mieszkaniu pod wynajem. Praktyczny projekt!

 

Świetnie zaprojektowana biała jasna kuchnia w mieszkaniu pod wynajem. Kuchnia z lakierowanymi na biało frontami, bardzo ładnym blatem wykonanym z drewna. Projekt niewielkiej kuchni ale mieszczący w sobie wszystkie urządzenia: zmywarkę, piekarnik, lodówkę z zamrażarką, oraz płytę indukcyjną. Pięknie podświetlona dwoma światłami: lampami leedowymi oraz listwą na tylnej ścianie.
Dodatkowym atutem tej kuchni są szafki cargo wysuwane z wyspy oraz wysuwany blat Top-Flex – bardzo praktyczne rozwiązanie na małych mieszkaniach zwłaszcza pod wynajem. Potencjalny najemca ma dostęp do nowoczesnej kuchni pozwalającej komfortowo mieszkać.
Zależy Ci na aranżacji nowoczesnej kuchni? Planujesz aktualnie remont mieszkania? Jeśli tak – skontaktuj się z naszym portalem. Pracujemy na terenie Wrocławia i okolic z klientami prywatnymi, firmami i inwestorami w nieruchomościach. 

Najpopularniejsze w serwisie:

Nowoczesny salon 2021 – trendy w projektowaniu.

Biało – złota łazienka – jak zaprojektować w każdym wnętrzu?

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym!