poniedziałek, 25 listopada 2019

Światło mieszkaniu (salon, sypialnia, łazienka). Jak projektować?
Projektowanie światła w mieszkaniach i domach.
W artykule opisujemy poszczególne rodzaje oświetlenia o które często pytacie w mailach i przed złożeniem zamówienia w naszym sklepie internetowym E-livolo.com. W drugiej części przedstawione zostały szczegółowo projekty architektoniczne, które również Was interesowały.
Tradycyjne oświetlenie czy leedowe?
W porównaniu do tradycyjnego oświetlenia Leed jest jasnym źródłem światła dużo bardziej ekonomicznym i uniwersalnym. Podświetlenie Leedowe może być montowane zarówno jako centralne źródło światła, podświetlenie poszczególnych jego części lub pojedynczych mebli.Oferowane oświetlenie Leedowe ma zazwyczaj dwie barwy – ciepły , żółty kolor oraz biały chłodny dający charakterystyczną poświatę. Możliwy jest również zakup oświetlenia pozwalającego na wyświetlenie palety barw, którą można sterować pilotem lub telefonem komórkowym.Tradycyjne światło lepiej sprawdza się do oświetlenia miejsca pracy lub miejsc gdzie często skupiasz wzrok (np biuro lub miejsce do czytania w salonie). Jest również lepszym rozwiązaniem dla starszych wnętrz wybudowanych w zabytkowych kamienicach lub loftach. Tam leedy używane są zazwyczaj do podświetlenia poszczególnych elementów oświetlenia.Projektowanie oświetlenia najlepiej rozpocząć od opracowania poszczególnych źródeł światła już na etapie budowy/oddania mieszkania (lub domu) oraz instalowania go na nowej instalacji elektrycznej.
Pozwoli to efektywne dobranie światła do przeznaczenia pomieszczenia (inaczej dobiera się światło do salonu a inaczej do sypialni, gdzie leedy przeważnie rażą w oczy i niespecjalnie sprawdzają się zwłaszcza podczas częstych pobudek w nocy – pod tym względem żółte światło jest dużo bardziej praktyczne.Dobierając oświetlenie warto pamiętać, że duża część powłok ma błyszczącą powłokę która będzie odbijać światło (np. fronty mebli oraz matryce telewizora). Do tego typu wnętrza lepiej użyć delikatnego światła aby nie męczyć wzroku refleksami świetlnymi. Duże znaczenie dla wyglądu wnętrza ma dobór farb i ekspozycja mieszkania na strony świata.

Białe jasne wnętrza zawsze wyglądają na bardziej przestronne i większe optycznie.
Na fotografii poniżej przedstawiono świetnie dobrane oświetlenie do charakteru wnętrza – plafon leedowy daje ładne światło które idealnie współgra z białymi frontami nowoczesnej kuchni.


Jeśli planujesz zakup oświetelnia leedowego do salonu sprawdź kierunek padania światła – tak aby jego główne źródło było skierowane na ściany pokoju lub podłogę a nie bezpośrednio na osoby znajdujące się w pomieszczeniu (zwłaszcza jeśli plafon ma kilka źródeł skierowanych w różne strony).

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz