poniedziałek, 25 listopada 2019

Złota mozaika do łazienki.

                              Złota mozaika do łazienki i kuchni . Montaż, aranżacje, opinie.
Przykład złotej szklanej mozaiki wykonanej w łazience. Na zdjęciu widoczne również półki leedowe z indywidualnie zaprojektowaną grafiką. Złota mozaika jest niszowym, bardzo atrakcyjnym dodatkiem do salonów, łazienek i kuchni. Pojawia się w coraz większej ilości oryginalnych i topowych projektów architektonicznych. Na rynku najczęściej występują jej trzy formy:


- mozaika wykonana ze złotego brokatu,

- szklana złota mozaika,

- złota mozaika wykonana z 24 karatowego złota (niszowy i bardzo drogi materiał budowlany),


Montaż złotej mozaiki. 


Złota mozaika najczęściej występuje w rozmiarze (2cm x 2cm) i jest sprzedawana na sztuki  w plastrach. Przy jej montażu i aranżacji warto zwrócić uwagę na parę kwestii.  

Po pierwsze - przed montażem na ścianę powinna być ułożona na twardym cienkim podkładzie - w przeciwnym razie trudno zachować jednolitą płaszczyznę całej powierzchni. Jeśli zostanie nierówno położona - na ścianie pod światło będą widoczne wybrzuszenia i miejsca nadmiernego docisku.

Po drugie - należy bardzo ostrożnie wykonać fugowanie spoin pomiędzy plastrami i samymi płytkami. Na zadrapania i trwałe uszkodzenia jest wrażliwa szczególnie szklana mozaika. Zaschnięty klej/fuga lub zadrapanie na jej powierzchni będzie bardzo widoczne (zwłaszcza w łazienkach, gdzie montowane jest ostre światło).Najtrudniejszym materiałem w obróbce jest 24 karatowa mozaika - wymaga bardzo doświadczonej firmy budowlanej zajmującej się również obróbką tego kruszcu.


Choć mozaika jest specyficznym materiałem i nieco trudnym w montażu - finalne wnętrza naprawdę zachwycają i robią wrażenie na właścicielach.  Przykładowe wnętrza z zastosowanymi w projektach mozaikami znajdą Państwo w poniższym artykule:

Nowoczesna łazienka - aranżacje i inspiracje  


Polecamy również - najciekawsze dodatki do ekskluzywnej łazienki:


Akcesoria łazienkowe - zobacz ceny

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz