środa, 21 października 2020

Luksusowa willa - nowoczesny projekt architektoniczny.

 

                               

                                Projekty domów-  wykończenie nowoczesnej willi na sprzedaż.


Projekt domu opisanego poniżej był jednym z najbardziej poszukiwanych przez klientów naszej firmy. 

Poniżej opisaliśmy przykładowy projekt wnętrza oraz spis produktów użyty do jego aranżacji.

Salon w domu.

Świetna nowoczesna willa z dużym (ponad 60m2) salonem z wyjściem na duży taras.

Na poziomie zero znajduje się również sypialnia oraz łazienka. Salon przestronny, bardzo wysoki (ponad 4m), jego tylna ściana to przeszklenia od strony zielonego ogrodu.

Na kolejny poziom prowadza duże schody (możliwe do aranżacji jako szafa) z balustradą wykonaną ze szkła hartowanego. Znajdują się tam 3 niezależne pokoje plus duża garderoba. Pomiędzy salonem a górnym poziomem znajduje się dodatkowy prześwit.

Garaż jednostanowiskowy wbudowany w bryłę budynku. Dom świetnie prezentuje się w świetle dziennym jak i nocnym. Więcej detali, szczegółów związanych z jego aranżacją znajdą Państwo w opisie poniżej.

Opis projektu.

Salon i pokoje wyłożone drewnem egzotycznym (lity Merbau), schody białe z umieszczoną zabudową pod nimi, podświetlone strefowo diodami leed. Zastosowany w projekcie Merbau to szlachetne, drewno egzotyczne importowane z rejony Indonezji oraz z Afryki. Jest jednym z najtwardszych i najbardziej wytrzymałych gatunków drewna na świecie (przez co również trudnym w obróbce). Jego charakterystyczny czerwono-brunatny kolor (wraz ze złotymi nićmi) nadaje wnętrzom ciekawego charakteru (zwłaszcza po zmroku) i świetnie pasuje do jasnych białych ścian. Jest również gatunkiem bardzo odpornym na wilgoć stąd śmiało można go stosować w łazienkach.


W salonie duże lustro panoramiczne (po obu stronach ) oraz szeroki ustawny zestaw wypoczynkowy. Naprzeciw niego znajduje się zabudowa meblowa wykonana z lakierowanego drewna (pod telewizor i zestawy wypoczynkowe). 

W salonie zamontowano pionowy szklany kontakt dotykowy firmy Welaik - włączniki dotykowe pozwalający sterować poszczególnymi strefami oświetlenia, centralnie je wyłączać jak i sterować roletami okien z poziomu smartfonu. Dzięki takiej konfiguracji właściciel wyłącza centralnie całe oświetlenie oraz steruje pojedynczymi obwodami. Cały system można skonfigurować z systemami automatyki domowej (Smart Home).


jacuzzi ogrodowe z hydromasażem


Z salonu wyjście na taras z zamontowanym jacuzzi ogrodowym zamontowanym pod powierzchnią tarasu wykonanego z deski kompozytowej. Pod jego powierzchnią znajduje się obniżenie poziomu dzięki czemu jacuzzi nie wystaje wysoko ponad jego krawędź. 


Tył salonu połączony z aneksem kuchennym. Kuchnia otwarta z wyspą (dwustronnie zabudowana szafkami). Na wyspie znajduje się płyta ceramiczna oraz stylowy okap Toflesz Baltic Plus White.Z tyłu zabudowa kuchenna wykonana z lakierowanego na biało drewna (tył wykonany z lacobel'u podświetlonego leedami). Lodówka (203cm) usytuowana tyłem do zabudowy. Z boku elegancka biała witryna ze szklanymi półkami.


Łazienka wykończona drewnem (Merbau jak drewno egzotyczne jest odporny na wilgoć), z zabudowaną wanną, lustrem panoramicznym (3D – zobacz rozwiązania poniżej) oraz instalacją wykonaną z Onyksu (szlachetny kamień światło przepuszczalny podświetlony od tyłu). Całość pokryta markowymi płytkami hiszpańskimi.

Poniżej inna zabudowa tego samego wnętrza, gdzie boczną ścianę tworzy mozaika komputerowa z nadrukiem komputerowym:


ekskluzywna łazienka - płytki z nadrukiem komputerowymNa kolejnym poziomie znajdują się trzy niezależne sypialnie oraz ponad 10m2 łazienka. Frontowa ściana (od okna) wykończona płytką hiszpańską, dużym panoramiczny lustrem oraz z zamontowaną podwójną umywalką. Z tyłu zabudowana narożnikową wanną oraz podkreślona złotą mozaiką (2cm x 2cm). Przykładowa aranżacja Merbau+ zabudowy z białych płytek i złotej mozaiki na zdjęciu poniżej:

Na poziomie I znajduje się również ponad 20 m2 taras wyłożony drewnem.

W projekcie wykończenia zastosowano następujące materiały:

      

Więcej informacji o projektach domów mogą Państwo uzyskać z w naszym najnowszym artykule: Nowoczesne domy – projekty domów jednorodzinnych.


Nowoczesna willa - projekt architektoniczny


projekty domów - nowoczesna willa

projekty domów - nowoczesna willa z tarasem

nowoczesne domy - piętro z tarasem
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz