piątek, 9 kwietnia 2021

Mieszkanie dwupoziomowe - Projekty i aranżacje.

 

Nowoczesne mieszkania dwupoziomowe - aranżacje i pomysły.

mieszkanie dwupoziomowe Wrocław


W poniższym artykule przedstawimy przykładowe aranżacje mieszkań II poziomowych. Mieszkanie w tym układzie wybierane są najczęściej przez osoby ceniące przestrzeń oraz wysokie, przestronne i bardzo dobrze doświetlone wnętrza. Dzięki nieszablonowemu układowi i skosom możliwe jest zaaranżowanie ich zarówno na stylowy penthouse w stylu nowojorskim, jak i opracowanie wnętrza przypominającego dom. 

Dobrze opracowane, modne mieszkanie dwu poziomowe stanowi połączenie domu i apartamentu. Z jednej strony właściciel posiada widne, przestrzenne wnętrze ze skosami, z drugiej strony może mieszkać w centrum miasta i cieszyć się jego najlepszymi  atrakcjami. Mieszkania dwu poziome sa usytuowane na wysokich kondygnacjach stąd ich autem jest jasność wnętrza oraz świetne wygłuszenie (w przeciwieństwie do mieszkań na paterze). 

Dzięki wysokim na ponad 6m sufitom możliwe jest stworzenie naprawdę imponującego wnętrza, niespotykanego w innych mieszkaniach. Podświetlone skosy nadają im unikalnego charakteru, a przestrzeń pod nimi można dodatkowo wykorzystać. Duże połacie okien (standardowe oraz połaciowe) sprawiają, że ich wnętrze jest świetnie naświetlone, o każdej porze dnia. Dodatkowym atutem jest często brak sąsiadów oraz szerokie ekskluzywne tarasy na ostatnich kondygnacjach.

Choć mieszania dwupoziomowe zaczęły powstawać na początku lat 90 tych,  do dzisiaj cieszą się uznaniem i pożądaniem na rynku.  W mieszkaniach dwupoziomowych instalowane są obecnie wszystkie topowe rozwiązania architektoniczne:

  • podłogi reflektujące światło dzienne,

  • podświetlane schody wbudowane w ścianę,

  • duże kryształowe żyrandole sterowane przez włączniki dotykowe,

  • szklane balustrady i podświetlenia,

  • kominki olejowe,

  •  osobne ekskluzywne łazienki w mieszkaniu,

  • rolety zaciemniające całe wnętrze,

Powierzchnie mieszkalne usytuowane są na dwóch kondygnacjach, dlatego możliwe jest podzielenie mieszkania na część publiczną,  oraz prywatną przeznaczoną dla mieszkańców.  - zwłaszcza jeśli mieszkanie nie ma skosów. Plusem mieszkań II poziomowych są również dodatkowe tarasy oraz balkony. 

Mieszkania dwupoziomowe - pomysły i aranżacje. 

Mieszkania usytuowane na ostatniej kondygnacji są świetnym miejscem do wypoczynku, oraz organizowania spotkań z rodziną i przyjaciółmi.

Projektowanie mieszkań na dwóch kondygnacjach .


Niewątpliwie największą zaletą mieszkań dwupoziomowych jest przestrzeń i możliwość zaplanowania naprawdę funkcjonalnego wnętrza. Wysoki stropy powiększają optycznie wnętrze i pozwalają zainstalować atrakcyjne zabudowy meblowe. Aby mieszkanie spełniało swoje funkcje - warto skorzystać z porad architekta wnętrz przy jego aranżacji. Poniżej przedstawiamy przykładowe wnętrze jakie zostało opracowane w naszej firmie, na podstawie istniejącej nieruchomości na sprzedaż we Wrocławiu. 

 

Zdjęcie przedstawia mieszkanie, gdzie główna część mieszkalna, jest usytuowana na poziomie I. Zadbany salon połączony z sypialnią i garderobą. Podłogi wykonane z drewnianych, dębowych paneli, szklane balustrady, starannie dobrane oświetlenie i farby lateksowe dodatkowo odbijające światło. Meble zostały zaprojektowane pod wymiar, dzięki czemu wykorzystano powierzchnię mieszkalną pod skosami (jako bibliotekę i szafki na ubrania). Dodatkowo zainstalowano klimatyzator (mieszkania dwupoziomowe szybciej nagrzewają się latem) oraz niewielki kominek na zimowe wieczory.

 

W rezultacie powstał bardzo dobrze doświetlony salon, z widokiem na niższą kondygnację, szklaną balustradą i ekskluzywnym wnętrzem. W opisywanym mieszkaniu wykorzystano bardzo dużą dysproporcję w wysokości pomieszczenia.  Jego prawa, wysoka strona została zabudowana wysoką garderobą, znajdującą się tuż przy łóżku.

 

W salonie zamontowano schody z litego drewna i pokryto jego powierzchnię śnieżnobiałą farbę. Z góry podwieszono oryginalne lampy kryształowe. Na podłodze gres imitujący drewno. Jasne ściany świetnie kontrastują z ciemną podłogą.

Mieszkanie ma wyjście na duży słoneczny taras z widokiem na miasto. 

 

salon w mieszkaniu dwupoziomowym


luksusowa garderobaNowoczesne mieszkania z tarasami.

Choć deweloperzy nadal budują nowe mieszkania dwupoziomowe, to jednak już bez skosów i z ustawnymi, praktycznymi salonami. Pokoje są bardziej praktyczna, a tarasy eksponowane od słonecznych stron. Priorytetem nie jest zatem bardzo wysoki salon, jako główny element, ale użyteczność całego mieszkania. Apartamenty dwu poziomowe, to wciąż modne mieszkania w 2021 roku, często poszukiwane na rynku. Użytkownik takiego mieszkania może liczyć na tarasy, których powierzchnia przekracza ponad 100m2. 

Wady i zalety mieszkań dwupoziomowych - czy warto wybrać takie mieszkanie? 

Niestety mieszkania dwupoziomowe posiadają również sporo wad. Główną wadą jest dosyć szybkie nagrzewanie się wnętrza, oraz konieczność dbania o prawidłową wentylację wnętrza. Konserwacji wymagają również okna połaciowe. Wbrew pozorom, przecieki z dachu zdarzają się dosyć rzadko i są proste do usunięcia. Pewną niedogodnością (zwłaszcza dla rodzin z dziećmi) jest konieczność ciągłego biegania po schodach w mieszkaniu. Nie zmienia to jednak faktu, że mieszkania dwupoziomowe tak jak lofty są często wybierane przez miłośników dużych, stylowych wnętrz. 

 

Najpopularniejsze w serwisie:

Nowoczesny salon 2021 - trendy w projektowaniu.

Biało - złota łazienka - jak zaprojektować w każdym wnętrzu

Polecane produkty w naszych wnętrzach:

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz