Co to jest smart home – automatyka domowa bez tajemnic


                                                             Co to jest smart – home? 

Często zadawanym przez Was pytaniem jest ” czy warto montować systemy Smart Home i HMS w domach i mieszkaniach. W artykule opiszemy najczęściej montowane rozwiązania technologiczne.
Początkowo systemy smart home traktowane były jako fanaberia i niepotrzebna dodatkowa elektronika w domu – z czasem jednak (dzięki rozwojowi technologii mobilnych) oferowane rozwiązania naprawdę poprawiają komfort mieszkania.

Dzięki technologiom mobilnym i prowaniu urządzeń z poziomu sterownika lub telefonu możesz sterować pracą oświetlenia, klimatyzacji, urzadzeń RTV, podświetlenia lub innych urządzeń. Nie wymaga to ciągłego poruszania sie pomiędzy pomieszczeniami wewnątrz nieruchomości lub trzymania czterech zestawów pilotów do każdego urządzenia.

Kolejną ważną funkcją jest bezpieczeństwo. Współczesne urządzenia pozwalają na monitoring zewnętrznych części budynku jak i pojedyńczych pomieszczeń wnętrza. Co więcej obraz z kamer można uzyskać za pomocą urządzeń mobilnych przebywając np w innym kraju podczas podróży.
Wszystkie zainstalowane rozwiązania można kontrolować z poziomu jedneg- dwóch urządzeń dzięki czemu jest to bardzo wygodne rozwiązanie. Poniżej na schemacie zaznaczone są najczęściej wybierane przez Państwa funkcje.

Wbrew pozorom nie są to rozwiązania które posiadają luksusowe apartamenty lub drogie wille. Posiadając sprawną instalację elektryczną poszczególne systemy można z powodzeniem zamontować wewnątrz praktycznie każdej nieruchomości. Najprostsze systemy sterowania oświetleniem można opracować już za kwotę kilkuset złotych.

Uwaga: nie zalecamy stosowania najtańszych rozwiązań – są bardzo awaryjne, a awaria takich urządzeń jest często irytująca i kłopotliwa do naprawy.

1.Sterowanie roletami zewnętrznymi.
2.Klimatyzacja – sterowanie temperaturą i wilgotnością powietrza (również z funkcją
oczyszczania powietrza).

3.Monitoring i ochrona – podgldą pomieszczeń wewnątrz i na zewnątrz nieruchomości.
4.Oświetlenie w pomieszczeniach i częściach wspólnych (włączniki dotykowe).

Property of Dakid Business Solutions Michał Banaszak

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.