Złota mozaika do łazienki.

Złota mozaika do łazienki i kuchni . Montaż, aranżacje, opinie.

złota mozaika w łazience

Przykład złotej szklanej mozaiki wykonanej w łazience. Na zdjęciu widoczne również półki leedowe z indywidualnie zaprojektowaną grafiką. Złota mozaika jest niszowym, bardzo atrakcyjnym dodatkiem do salonów, łazienek i kuchni. Pojawia się w coraz większej ilości oryginalnych i topowych projektów architektonicznych. Na rynku najczęściej występują jej trzy formy:

– mozaika wykonana ze złotego brokatu,

– szklana złota mozaika,

– złota mozaika wykonana z 24 karatowego złota (niszowy i bardzo drogi materiał budowlany),

Montaż złotej mozaiki. 

Złota mozaika najczęściej występuje w rozmiarze (2cm x 2cm) i jest sprzedawana na sztuki  w plastrach. Przy jej montażu i aranżacji warto zwrócić uwagę na parę kwestii.

Po pierwsze – przed montażem na ścianę powinna być ułożona na twardym cienkim podkładzie – w przeciwnym razie trudno zachować jednolitą płaszczyznę całej powierzchni. Jeśli zostanie nierówno położona – na ścianie pod światło będą widoczne wybrzuszenia i miejsca nadmiernego docisku.

Po drugie – należy bardzo ostrożnie wykonać fugowanie spoin pomiędzy plastrami i samymi płytkami. Na zadrapania i trwałe uszkodzenia jest wrażliwa szczególnie szklana mozaika. Zaschnięty klej/fuga lub zadrapanie na jej powierzchni będzie bardzo widoczne (zwłaszcza w łazienkach, gdzie montowane jest ostre światło).Najtrudniejszym materiałem w obróbce jest 24 karatowa mozaika – wymaga bardzo doświadczonej firmy budowlanej zajmującej się również obróbką tego kruszcu. Finalny efekt jest jedna naprawdę imponujący zwłaszcza jeśli złota mozaika zostanie połączona z innymi materiałami oraz punktowym, precyzyjnym oświetleniem wnętrza. Na poniższej fotografii widać mozaikę w połączeniu z listwą lee oraz odbiciem wygenerowanym przez lustra ze szlifem bocznym (stanowią powłokę półek w łazience). W efekcie światło odbija się promieniami w boku mozaiki.

Choć mozaika jest specyficznym materiałem i nieco trudnym w montażu – finalne wnętrza naprawdę zachwycają i robią wrażenie na właścicielach.  Przykładowe wnętrza z zastosowanymi w projektach mozaikami znajdą Państwo w poniższym artykule:

Nowoczesna łazienka – aranżacje i inspiracje

Nowoczesny salon – aranżacje, projekty, inspiracje.

Polecamy również – najciekawsze dodatki do ekskluzywnej łazienki:

Akcesoria łazienkowe - zobacz ceny

Property of Dakid Business Solutions Michał Banaszak

Podobał Ci się nasz artykuł? Udostępnij go znajomym!

Może Ci się również spodoba

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.